بوتیک : هزینه و نکاتی که برای راه اندازی بوتیک باید بدانیم

بوتیک : هزینه و نکاتی که برای راه اندازی بوتیک باید بدانیم

دنیای مدرن کسب های جدیدی را به جامعه عرضه می کند که دیگر اثری از روش های قبلی کسب و کار ندارند. بیشتراین کسب و کارها پاسخ مستقیمی است به نیازیهایی که در دنیای جدید شکل می گیرد. خرید لباس در دنیای امروز دیگر شبیه گذشته نیست. با اوج گرفتن صنعت مد و فشن مشتریان نیازهای تازه ای پیدا می کنند که کسب و کارهای تازه ای بر بستر این نیازها شکل می گیرد. آیا تا به حال شده بخواهید یک بوتیک یا فروشگاه فشن راه اندازی کنید ، ولی هر بار ایده هایتان درست از آب در نیامدنده و به بن بست رسیده اید؟ در این مطلب به شما اصول راه اندازی یک بوتیک یا فروشگاه فشن را شرح می دهیم تا متوجه شوید اشکال کار از کجاست . 

بوتیک های لباس موج تازه ای از این کسب و کارها هستند که سوار بر موج مد و فشن گردش مالی قابل توجهی را رقم می زنند. شاید در نگاه اول راه اندازی یک بوتیک لباس بسیار ساده به نظر برسد اما کم نیستند کسانی که در این شغل با شکست سنگینی رو به رو شده و تمامی سرمایه خود را از دست داده اند. برای راه اندازی یک بوتیک تحقیقات و بررسی های اولیه یک اصل مهم است. باید دقت داشت که چه مشتریانی از چه قشری مخاطبان آن هستند. برای راه اندازی یک بوتیک باید نوع اجناس قابل ارائه در آن را تعیین کرد. فروش چندگانه محصولات یکی از آسیب های جدی به این کسب و کار است.

یک راه اندازی اصولی به شما کمک میکندد تا این امر را برای خود راحت و آسان کنید.

نوع محصولات بوتیک و فروشگاه پوشاک:

اول تکلیف خود را با خودتان روشن کنید که در بوتیک خود چه نوع کالاهایی می خواهید عرضه کنید. مثلا اسپرت ، رسمی ، لوازم جانبی ، چرم یا هر چیز مرتبط دیگر.

  • کالاهایی که دوست دارید عرضه کنید را یادداشت کرده و یک لیست از ایده های خود درست کنید.
  • لیست شما باید منطقی و عملی باشد. آیا سبک دلخواه شما بازار کافی در آن محل دارد؟

فروشگاه آنلاین یا غیرآنلاین

اگر از اینترنت سر در می آورید ، می توانید فروشگاه خود را به صورت آنلاین راه اندازی کنید. این فرم فروش مزایایی دارد که فروشگاه های عادی از آن مزایا برخوردار نیستند. مثلا دردسر های کمتر کارهای اداری ، سرمایه گذاری ماندگار ، هزینه های مناسب تر ، رقبای کمتر و ….: اما این نوع از فروش دارای مشکلات خاص خود نیز می باشد. مثلا یک فروشگاه آنلاین باید سرمایه گذاری بیشتری روی تبلیغات نیاز دارد و مشتریان رهگذر ندارد. درمطالب آتی نحوه ی راه اندازی این نوع از فروشگاه را به طور کامل شرح خواهیم داد ولی فعلا در این مطلب فروشگاه های غیر آنلاین را بررسی خواهیم کرد:

مجوزهای لازم برای فعالیت بوتیک

در ایران نسبت به سایر گشورها ، گرفتن جواز های لازم برای این کار کمی مشکل تر می باشد. به همین دلیل توصیه می شود که اگر درصدد اجاره کردن هستید و ملک تجاری ندارید ، مکانی را اجاره کنید که دارای جواز همان فعالیت است. اگر دارای مکانی هستید و یا اصرار بر گرفتن مجوز دارید می توانید با مراجعه به سایت صنف مرتبط ، شرایط مطالعه نموده و پس از تکمیل موارد ملزوم ، اقدام به اخذ جواز نمایید. مثلا برای صنف پوشاک میتوانید با مراجعه با سایت www.espt.ir این مراحل را سپری یا حتی در خود سایت و به صورت آنلاین فرم ها را تکمیل نمایید.

مدیریت بودجه:

اگر می خواهید در این راه با شکست مواجه نشوید ، به موارد مربوط به بودجه توجه ویژه ای داشته باشید. سرمایه اولیه ی خود را مشخص کنید و اگر به حد نصاب نرسید راه های دیگری مانند فروشگاه مجازی انتخاب نمایید. مدیریت مالی و حسابداری دقیقی داشته باشید و از صرف هزینه های غیر ضروری خودداری کنید.

مجوزها

اما بوتیک داری مانند سایر کسب و کارها نیاز به دریافت مجوز از اتحادیه صنفی دارد. شرایط دریافت مجوز از اتحادیه فروشندگان پوشاک به شرح زیر است.

۱-تابعيت جمهوري اسلامي ايران و در مورد اتباع بيگانه داشتن پروانه كار معتبر از وزارت كار و امور اجتماعي و پروانه اقامت معتبر از وزارت كشور.

۲- ارائه مدارك مثبته دال بر داشتن سابقه سكونت به مدت ۵ سال براي متقاضيان شهرتهران.

۳- ارائه سند مالكيت يا اجاره نامه رسمي

۴- گواهي پايان خدمت نظام وظيفه يا معافيت دائم برای آقایان .

۵- ارائه گواهي عدم سوء پيشينه .

۶-داشتن حداقل سواد خواندن و نوشتن.(به استثناي متقاضياني كه سن آنها بيش از ۴۵ سال به بالا باشد.)

۷- گواهي عدم اعتياد به مواد مخدر از وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشكي.

۸-گواهي لازم مبني برتجاري بودن محل كسب يا رعايت ضوابط شهرداري محل.

۹- موافقت اداره اماكن نيروي انتظامي براي مشاغل خاص بر اساس آيين نامه مربوطه.

۱۰ عكس جديد ۶ قطعه.

۱۱- فتوكپي شناسنامه عكس دار دو برگ.

پس از دیافت مجوز بر اساس تحقیقات اولیه پیدا کردن مکان مناسب و متناسب اجناسی که در بوتیک ارائه خواهد شد یک اصل به شمار می رود. البته یافتن این مکان همزمان با دوره تحقیقات بازاریابی انجام شده و در برخی مواقع ماه ها زمان می برد. بوتیک ها اوصلا دو دسته مردانه و زنانه را تشکیل می دهند و در اکثر مواقع در یک مرکز خرید معتبر جای می گیرند. این موارد باعث می شود که اصل مهمی به نام دکوراسیون در راه اندازی بوتیک نمایان شود.

مکان مناسب برای بوتیک:

اگر صاحب مکان خاصی نیستید مکانی را انتخاب نمایید که با نوع محصولات و قیمت محصولات شما همخوانی داشته باشد. مثلا مکان های بومی نشین نسبت به مکان های مدرن تر ، روی قیمت ها حساسیت بیشتری دارند . قبل تهیه یک مکان ، در آن محلی چرخی بزنید و فروشگاه های مرتبز را زیر نظر داشته باشید . این کار باعث می شود تا در انتخاب محل مناسب بهتر عمل کنید. در حالت عادی مکان های پرتردد ، بهترین گزینه ها هستند ولی اگر قصد سرمایه گذاری روی تبلیغات دارید ، می توانید از هزینه مکان خود بکاهید.

تامین کالای بوتیک لباس:

برای تامین کالاهای خود از بهترین منابع و بخش کننده ها استفاده کنید. خیلی ها برای تامین کالاهای خود به واردات چمدانی روی می آورند که مشکلات و مزایای خاص خود را دارد. اگر این روش را انتخاب کرده اید توجه داشته باشید کشورهای خاصی برای این فعالیت وجود دارد که به نسبت نوع کالا باید در نظر گرفته شوند . مثلا تایلند برای لباس های زیر و بدلی جات موقعیت مناسبی دارند. یا در زمینه پوشاک ارزان ، بنگلادش و بعد از آن چین مناسب هستند. در مواقعی که کیفیت در اولویت قرار می گیرد ترکیه بهترین گزینه ی باشد.

ولی در کل توصیه می شود که برندها و تولیدات داخل را به دلیل هزینه های جانبی کمتر ، شناخت بیشتر و … در اولویت قرار دهید. در اینصورت دست شما در زمینه تنوع و نوع تصویه نیز بازتر می باشد. می توانید به جای بخش کننده ها ، کالاهای خود را از تولید کنندگان تامین کنید یا حتی محصولات را با برند خاص خود سفارش دهید.

طراحی و نمای یک بوتیک:

طراحی یک بوتیک باز هم به نوع کالا و مکان بستگی دارد. توصیه می شود برای طراحی یک بوتیک از اجرا کنندگان خوش نام استفاده کنید یا اگر قصد دارید شخصا این امر را عهده دار شوید قبل از شروع به شکل دهی مقالات مربوطه را مطالعه کنید. اگر قصد دارید روی خصوصیات قیمتی مانور دهید با استفاده از اتکت ها و کاغذ های قیمت ، دکور خود را مزین کنید. سعی کنید سادگی را در طراحی خود در نظر بگیرید تا شتری در انتخاب خود گیج نشود . کالاهایی را جلوی دید قرار دهید که امتحان خود را پس داده اند. در نور پردازی دقت کافی داشته باشید تا هم کالاها دیده شوند و هم نور پردازی چشم را اذیت نکند. در بوتیک خود از سبدهای مخصوص حراج استفاده کنید و در حد ممکن کالاها را جلوی دست قرار دهید . رگالی کردن محصولات به جذب مشتری کمک شایانی می کند . بسیاری از افراد دوست دارند در زمان انتخاب ، دستشان باز باشد و از رودر رویی مستقیم با فروشنده پرهیز می کنند.

استخدام:

اگر قصد استخدام افراد برای این کارا را دارید چند نکته را در نظر داشته باشید:

  • به بودجه و سرمایه خود توجه کنید
  • از افرادی با سابقه ی پاک و امین استفاده کنید و حتما یکی از شرایط استخدام را ضمانت فرد معتمد قرار دهید
  • افراد خوش صحبت ، لزوما چرب زبان نیستند. افرادی را انتخاب کنید که باکلام خود ، مشتری را مجذوب کنند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by wp-copyrightpro.com