راهنمای سرویس طلای عروس: راهنمای خرید و استفاده از سرویس طلا + عکس

راهنمای سرویس طلای عروس: راهنمای خرید و استفاده از سرویس طلا + عکس

در ایران اما خرید طلای عروسی در واقع نوعی هدیه داماد به عروس محسوب می شود و از آنجایی که طلا در ایران یک کالای سرمایه ای است، خرید یک سرویس خوب عروسی هم برای عروس و هم برای داماد اهمیت دارد. امروز در این مطلب راهنمای سرویس طلای عروس و راهنمای خرید و استفاده از سرویس طلا را برای شما آماده کرده ایم.

برای  خرید سرویس طلای عروس حتما فاکتور بگیرید

اولین سوالی که موقع خرید طلا به ذهن می رسد، میزان عیار آن است. بهترین طلا در ایران، طلای ۱۸ عیار است. توجه داشته باشید تنها طلای ۲۴ عیار خالص، شمش طلاست و به خاطر اینکه شمش، فلز نرمی است، نمی‌شود به تنهایی از آن زیورآلات ساخت. سازندگان طلا برای اینکه آن را به زیورآلات تبدیل کنند، مس و نقره به آن اضافه می‌کنند تا با پایین آمدن عیار، قابل ساخت باشد.

تشخیص عیار طلا راه اساسی ندارد. مواردی مثل شماره و چیزهایی که روی طلا حک می شود شاید گواه این مسئله باشند، اما همین شماره ها هم میزان خالص بودن طلا (عیار) را تایید نمی‌کنند. تنها راه تضمین عیار طلا فاکتور فروشنده است. بنابراین هرگز بدون دریافت فاکتوری که نوع جنس، وزن و عیار طلا روی آن نوشته شده باشد و به امضای فروشنده رسیده باشد، طلا نخرید.

در این فاکتور به مشتری اطمینان داده می‌شود که فروشنده بابت اصل بودن و عیار واقعی طلا مسئول است. پس اولین کاری که باید بکنید این است که حلقه ها و سرویس طلای خود را از جای معتبر بخرید. دوم اینکه فاکتور بگیرید.راهنمای خرید سرویس طلای عروس

 

از طلا فروشی های معتبر سرویس طلای عروس را بخرید

اتحادیه طلا فروشان معمولا سالی دو بار دقت ترازوهای طلا فروشی‌ها را اندازه می‌گیرد. برای اطمینان می توانید طلایتان را در مغازه دیگری هم وزن کنید. سازمان ملی استاندارد نیز به تولیدکنندگان طلا کدی اختصاص داده است که طلای ساخته شده را از طریق کد سازنده قابل رهگیری می کند. در عین حال اگر فردی به عیار طلای خریداری شده شک کند می‌تواند به همراه اصل جنس و فاکتور خرید آن به اتحادیه طلا و جواهر مراجعه کند و واحد فروشنده باید پاسخگو باشد. البته خریداران حتماً باید به طلافروشی‌هایی که زیر نظر اتحادیه طلا و جواهر هستند، مراجعه کنند چون در غیر این صورت اتحادیه هیچ مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت.

راهنمای خرید سرویس طلای عروس

همچنین سازمان ملی استاندارد هر ماه یک‌بار به طلا فروشی ها مراجعه کرده و یک نمونه از اجناس را به آزمایش می‌برد. در صورتی که عیار جنس طلای آزمایش شده پایین باشد، طلافروش و شرکت سازنده باید پاسخگو باشند. از سوی دیگر، ترازوهای طلافروشی‌ها دیجیتالی بوده و از طریق سازمان ملی استاندارد کنترل شده است و امکان خطا در آنها وجود ندارد. با این حال سالی یک‌بارترازوها توسط اتحادیه طلا و جواهر و سالی دو بار توسط کارشناسان سازمان ملی استاندارد بازبینی و کنترل می‌شود. بهتر است برای خرید طلا به بازار بزرگ تهران یا بازار تجریش مراجعه کنید تا هم تنوع زیادی در انتخاب داشته باشید و هم بتوانید از چند جا قیمت بگیرید و مناسب ترین حلقه و سرویس را انتخاب کنید.

راهنمای خرید سرویس طلای عروس

نکاتی که در هنگام خرید سرویس طلای عروس باید به آن‌ها توجه کنید:

۱- اگر عروس خانم فیزیک بدنی ظریفی دارد استفاده از جواهرات ظریف را توصیه می‌کنیم و به یاد داشته باشید که نباید از جواهرات درشت‌تر استفاده کنید. اما اگر جثه بزرگتری دارید، توصیه می‌شود که از جواهراتی که نگین‌های بزرگتری دارند، استفاده کنید.

۲- توجه داشته باشید که گردنبند و دستبند کاملا اندازه گردن و دست شما باشد تا جلوه جواهرات شما را دوچندان کند.

۳- دستبند سرویس طلای شما اگر برایتان کوچک باشد، دستتان را چاق نشان می‌دهد و اگر بزرگ باشد هم نمای نامناسبی دارد و هم ممکن است از دستتان بیفتد!

۴- گزینه های پیشِ روی شما، زرد، سفید و رزگلد است و توصیه می‌شود که ویژگی‌های ظاهری خود را به خوبی شناسایی کنید و سرویس جواهرات خود را با رنگ پوستتان تطبیق دهید.

مطالب مرتبط:

۱- شیک بپوشیم : آقایان و خانم‌ها چگونه هر روز شیک بپوشیم و جذاب باشیم

۲- سرویس طلا ایتالیایی: ۱۰ برند معروف طلا و جواهرات ایتالیایی + عکس

۳- چگونه از کیف چرم زنانه مراقبت کنیم تا کیفیت خود را حفظ کند ؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by wp-copyrightpro.com