چرا باید یک ساعت مچی کورنوگراف بخرم ؟

چرا باید یک ساعت مچی کورنوگراف بخرم ؟

تعریف ساعت مچی کورنوگراف چیست ؟ ساعتی خریده اید که فروشنده به شما گفته این ساعت کورنوگراف دارد این به چه معنا میباشد و چگونه و در چه مواقعی میتوان از آن استفاده کرد ؟ 
در معنای لغتی به آلتی که بتواند فواصل زمانی را اندازه گیر کند گفته میشود. یا ساده تر این که دستگاه آنالوگی که بتواند زمان مشخصی را اندازه گیری کند. این خصوصیت در ساعتهای دیجیتال نیز وجود دارد که آن را تایمر (timer) می نامند – حتما شما قبلا این ساعتها را دیده و یا تجربه کرده اید- امروزه اسفاده از این مدل ساعت مچی (کورنوگراف) فراگیر شده اما باید گفت ساعتهای کورنوگراف بیشترکاربرد ورزشی داشته و به دلیل زیبایی (عقربه های زیاد) از جذابیت بیشتری برخوردارند.
ساعتهای کرنوگراف در حساسیتهای مختلفی عرضه میشوند این حساسیت مربوط به اندازه گیری دهم ثانیه و یا حتی صدم ثانیه نیز میرسد. متداول ترین این ساعتها از حساسیت ۴/۱ ثانیه و ۱۰/۱ و ۶۰/۱ ثانیه بهره میگیرند. برای زمان دقیقه نیز محدودیتهایی وجود دارد که در اواع آن مختلف است. هر چه حساسیت و دقت این ضرایب کمتر شود ساعت مچی از تکنولوژی پیشرفته تری برخوردار است.
در ساعتهای کورنوگراف معمولا سه عقربه این زمان را نمایش میدهند و با دو دکمه فشاری کنترل میشوند. معمولان برای تنظیم قرار گیری عقربه ها کورنو گراف از تاج ساعت (دسته کوک) و این دو دکمه فشاری استفاده میشود.
تعریف کورنوگراف چیست ؟ ساعتی خریده اید که فروشنده به شما گفته این ساعت کورنوگراف دارد این به چه معنا میباشد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by wp-copyrightpro.com