چی بپوشیم : راهنمای گام به گام تا انتخاب کیف زنانه مناسب

چی بپوشیم : راهنمای گام به گام تا انتخاب کیف زنانه مناسب

نتایج یک تحقیق در انگلستان نشان می‌دهد ارزش وسایل کیف دستی خانم‌ها به طور متوسط، ۸۴۸ یورو است؛ از این میزان، ۷۲ یورو پول نقد و لوازم آرایشی به همین ارزش است، عینک آفتابی به ارزش تقریبی ۷۳ یورو، عطر در حدود ۵۸ یورو و یک برس کوچک به قیمت تقریبی ۵ یورو. در کیف زنان انگلیسی، دستگاه موبایل به ارزش تقریبی ۲۹۲ یورو رایج‌ترین چیز گران‌قیمت است. فکر می‌کنید نتایج یک تحقیق مشابه درباره کیف زنانه خانم‌های ایرانی چه باشد؟ …

چی بپوشیم : راهنمای گام به گام تا انتخاب کیف زنانه مناسب

از میان ۱۲۰۰ زنی که در تحقیق فوق‌الذکر که به سفارش یک شرکت بیمه انجام شده بود شرکت کرده‌اند، اغلب آنها ارزش محتویات کیف‌شان را کمتر از ۲۰۰ یورو حدس می‌زده‌اند. از محتویات کیف دستی خانم‌ها که بگذریم؛ می‌بینیم خود کیف دستی آنها هم گاهی حسابی گران است. این مقدمه را داشته باشید تا وارد بحث کیف‌دستی زنانه بشویم.

چی بپوشیم : راهنمای گام به گام تا انتخاب کیف زنانه مناسب

اگر می‌خواهید کیف‌دستی تازه‌ای برای خودتان بخرید، این راهنما را از دست ندهید.
۱- اگر کیفی می‌خواهید که بتوانید هر روز از آن استفاده کنید و می‌خواهید با همه لباس‌های شما- صرف‌نظر از رنگ‌شان- هماهنگ بشود، بهترین کار، انتخاب رنگ خنثی است.

۲- اگر شما لباس‌های چندرنگ یا لباسی با بافت‌های رنگی گوناگون می‌پوشید، باید یک کیف تک‌رنگ خنثی انتخاب کنید تا توجه دیگران به لباس شما جلب بشود.

۳- اگر شما به پوشیدن لباس‌های تنگ مشکی و قهوه‌ای علاقه دارید، در این صورت باید کیف‌هایی را بخرید که رنگی است یا تکه‌های رنگی دارد. یک کیف آبی، زرد یا قرمز بخرید که با بیشتر لباس‌های شما هماهنگ است.
چی بپوشیم : راهنمای گام به گام تا انتخاب کیف زنانه مناسب
۴- اگر شما قدبلند هستید، سایز کیف چندان مهم نیست و می‌توانید هر نوع کیفی را که دوست دارید، انتخاب کنید. کیفی را بخرید که واقعا مناسب شما است. به طول بند کیف و تعداد دسته‌های کیف توجه کنید.

۵- اگر ریز اندام هستید، باید کمی هوشیار باشید. باید کیفی که انتخاب می‌کنید، خیلی بزرگ نباشد. می‌توانید این نکته را در نظر داشته باشید که کیف در کوچک‌ترین قسمت اندام شما قرار بگیرد. در این صورت هنگام راه رفتن، از تمرکز به روی اندام کوچک شما جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، سایز کیف بستگی دارد که چه مقدار چیزی می‌خواهید در کیف خود حمل کنید.
چی بپوشیم : راهنمای گام به گام تا انتخاب کیف زنانه مناسب
۶ – شکل اندام خود را تعیین کنید و ضعف اندام خود را بشناسید. برای ایجاد تعادل اندام‌تان با یک کیف مناسب، شما باید از شکل و سایز اندام خود و ظاهر کلی‌تان آگاه باشید. باید کیفی انتخاب کنید که توجه را از قسمت‌های نامناسب اندام شما به قسمت‌های جذاب بدن‌تان جلب کند.

۷- اگر می‌خواهید توجه به قسمت بالاتنه شما کم بشود، کیفی بخرید که در قسمت ران و پایین کمر شما قرار می‌گیرد، در نتیجه توجه به بازوهای درشت، بالاتنه، سینه یا شکم بزرگ کم می‌شود.
چی بپوشیم : راهنمای گام به گام تا انتخاب کیف زنانه مناسب
۸ – اگر ران‌های بزرگی دارید، کیفی انتخاب کنید که زیر بازوی شما قرار می‌گیرد، هر کیفی که درست روی کمر شما قرا بگیرد، توجه را به قسمت پایینی اندام شما جلب می‌کند.

۹ – از کیف‌های بسیار بزرگ برای افزودن حجم به اندام خود استفاده کنید. اگر شما بسیار بلند و لاغراندام هستید، یک کیف سایز بزرگ برای شما بسیار مناسب است. اگر درشت اندام و سنگین وزن هستید، از این نوع کیف‌ها خودداری کنید.
چی بپوشیم : راهنمای گام به گام تا انتخاب کیف زنانه مناسب
۱۰- کیف‌های زیربغلی (کیف‌دستی‌هایی که کوچک‌ترند و خوب زیر بغل قرار می‌گیرند)، تازگی‌ها زیادتر استفاده می‌شوند.

۱۱- کیف‌های بزرگ، قلنبه و حجیم، بیشتر برای دخترانی مناسب است که وسایل زیادی لازم دارند. دخترهای نوجوان معمولاً کیف‌های بزرگ حمل می‌کنند.

۱۲- کیف دستی‌های مارک‌دار به دلیل قیمت‌های بالای‌شان کمتر استفاده می‌شوند. اینکه خانمی مدت‌ها پس‌انداز کند تا یک کیف مد روز بخرد، نشان می‌دهد که پشتکارش برای به دست آوردن چیزهایی که دوست دارد، زیاد است!

۱۳- خانم‌هایی که کیف مستطیلی چمدانی شکل (چمدانک) به دست می‌گیرند، معمولا دوست دارند منحصر به فرد باشند و نظر و سلیقه خودشان را خیلی قبول دارند. اگر شما هم از همین گروهید، چمدانک، انتخاب خوبی است.

۱۴- هر زنی بنا بر استفاده از کیف دستی باید آن را تهیه و مرتب کند. روزگاری کیف دستی خانم‌ها فقط برای تزیین به‌کار می رفت ولی در حال حاضر کیف یک همراه مناسب برای خیلی از مناسبات برای خانم‌ها است. به همین دلیل شما از پیشنهادهای ما برای مرتب کردن کیف خود استفاده کنید.

کیف خود را روی میز خالی کنید و به آنچه از درون کیف شما بیرون می‌آید، توجه کنید. چیزهایی را که به درد شما نمی‌خورد دور بریزید مانند یک فهرست خرید و یا جعبه آدامسی که تمام شده. بعد به سراغ کیف پول خود بروید، قبض‌هایی که از تاریخ آنها زمانی طولانی گذشته یا فیش‌های دستگاه‌های خودپرداز را از کیف خارج و پول‌های خودتان را مرتب کنید. چیزهایی که لازم است در کیف شما حتما باشد؛ این‌هاست: کیف پول، تلفن همراه و چند قطعه از لوازم آرایشی مانند رژ لب و یک سایه.

 

کیف‌های میهمانی و جشن‌ها

هنگامی که قرار است به یک جشن عروسی و یا یک میهمانی رسمی بروید معمولا نیازی به کیفی که فضای زیادی داشته باشد نخواهید داشت، بنابراین باید به کیفی فکر کنید که بتوانید کیف پول، گوشی موبایل و شاید چند تکه از لوازم آرایش کوچک خود را در آن جای دهید. کیف‌های بزرگ نه تنها دست و پا گیرند، بلکه این موضوع که آن را در یک مجلس رسمی و احتمالا شلوغ بخواهید در جای مناسبی بگذارید و یا با خود به این سو و آن سو ببرید نیز مساله‌ای است. بنابراین بهترین گزینه‌ها در چنین موقعیت‌هایی کیف‌های کوچک هستند.
کیف کلاچ:  این کیف‌ها، کیف‌هایی کوچک، بدون دسته و معمولا بدون بند هستند که در دست گرفته می‌شوند؛ البته ممکن است بعضی از آن‌ها بندهای قابل جدا شدن زنجیر مانند و یا از جنس متریال خود کیف داشته باشند که بتوان آن را بر شانه قرار داد. همان‌طور که گفته شد فضای این کیف‌ها تنها برای قرار دادن چند شیء کوچک مناسب است.

چی بپوشیم : راهنمای گام به گام تا انتخاب کیف زنانه مناسب

کیف های Saddle: این کیف‌ها نیم دایره‌ای شکل هستند و قسمت منحنی شکل آن در پایین و قسمت صاف آن در بالا قرار می‌گیرد و دارای یک بند بلند هستند که می‌تواند به شکل معمولی و یا اریب بر شانه قرار بگیرد. البته می‌توان گفت آنچه که بیشتر از شکل این کیف‌ها آن‌ها را متمایز می‌کند شیوه‌ی بسته شدن آن به وسیله‌ی دری است که تقریبا روی آن را کاملا می‌پوشاند و به نوعی آن را به کیفی ایمن‌تر تبدیل می‌کند. اگر چه این کیف‌ها در سایز متوسط متداول‌تر هستند، می‌توانید آن‌ها را در سایزهای کوچک تا بزرگ تهیه کنید.

کیف هایی برای مکان‌های غیر رسمی

هنگامی که می‌خواهید برای یک قرار دوستانه و یا خرید کردن از منزل خارج شوید، به جای رسمی بودن، باید به راحت بودن کیف‌تان و میزان فضایی که مورد نیاز است فکر کنید. کیف شما نباید آن‌چنان بزرگ باشد که مانند یک ساک سفری به نظر برسد و نه آن‌قدر کوچک و مجلسی که تصور شود قرار است به مجلس عروسی بروید. سعی کنید یک کیف راحت و هماهنگ با لباس‌هایتان را انتخاب کنید.

Bucket bags: معنی لغوی این کلمه «دلو» است و بخاطر شکل ظاهری این کیف، به این اسم نامیده می‌شود. این کیف‌ها تنها دارای یک بند هستند، که بسته به بلندی و یا کوتاهی، می‌توان آن را بر روی شانه قرار داد و یا در دست گرفت و معمولا بسیار جادارند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by wp-copyrightpro.com