ریزه کاری های انتخاب کفش کالج مردانه

کفش کالج مردانه  از آن کفش‌هایی است که  همیشه و همه جا به کار‌مان می‌آید؛ در محل کار، در گشت‌وگذارهای روزانه، در دانشگاه و مدرسه و خلاصه هرجا که دلمان کفشی بخواهد که هم زیبا باشد هم راحت. این گزارش نگاهی است ریزبینانه به دنیای کالج‌ها  و یک راهنمای کامل برای همه شمایی که خیال کفش خریدن در سر دارید.

 

اینکه چرا و چگونه اسم‌شان شد کالج از آن معماهای  هزار توست. یکی می‌گوید نسب‌شان ‌می‌رسد به برندی قدیمی به همین نام که برای اولین‌بار، حدود سال‌های ۶۷ و ۶۸ کفش‌های رنگی را وارد ایران کرد؛ دیگری می‌گوید وقتی کفشی انتخاب اول دانشجوها باشد نامش هم می‌شود کالج و آن ديگري… اما از هر جا که آمده باشد مهم این است  که آمده و ماندگار شده و امسال هم مثل سال‌های گذشته خیال دارد نقش تاثیرگذاری در پوشش‌های بهاری و تابستانی‌ما بازی کند. اگر شما هم سری به بازار کفش این روزها زده باشید این ادعای ما را تصدیق می‌کنید! این گزارش نگاهی است به چند و چون کالج‌هاي زنانه و مردانه در بازار این روزها.

ریزه کاری های انتخاب کفش کالج مردانه

قیمت کفش کالج مردانه

طراحی کلاسیک و ماندگار کالج باعث شده تا در طراحی‌های بهاری و تابستانی‌ همه برندها ردی از کالج به جا بماند.  هر کدام‌شان هم بسته به سلیقه طراح، دستی به سرگوش این کفش زده‌اند و تغییرات ظریفی ایجاد كرده و نشان خودشان را هم در آن ثبت کرده‌اند. اما همین ثبت نام و نشان کلی خرج روي دست کالج دوستان گذاشته است! (البته آن گروه از کالج‌دوستانی که خیال دارند از برندها خرید کنند).  اگر هوس خرید از برندهایی مثل کلارکس، جئوکس و اکو که برندهای تخصصی کفش هستند یا حتی برندهایی مثل بنتون، زارا و مانگو که دستی در طراحی کیف و کفش هم دارند به سرتان زد باید خودتان را برای روبه‌رو شدن با  قیمت‌هایی به طور میانگین بین  ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان آماده کنید! البته خیلی هم نگران نباشد چون فروشندگان این کالج‌های برند مدعی هستند که شما این قیمت را در ازای کیفيت بالای جنس، دوخت و تنوع در طرح  و رنگ  می‌پردازید. منظور از کیفيت بالا هم بدنه تمام چرم، کفی‌های طبی، زیره‌های استاندارد، طراحی متفاوت و…  است.

ریزه کاری های انتخاب کفش کالج مردانه

کفش کالج مردانه برای تمام فصول 

کالج‌هایی که بهار امسال می‌خرید نه تنها در طول تابستان بلکه تا نیمه‌های پاییز هم به کارتان می‌آید بنابراین باید بگوییم کالج اگر نه ۴ فصل اما در ۳ فصل از سال می‌تواند همراه پای شما باشد. نگران بازی‌های مد هم نباشید چون این کلاسیک‌های ماندگار به این زودی‌ها خیال ندارند از دنیای مد کناره بگیرند!

 

ست کردن کفش کالج مردانه با شلوار جین و کتان

نقطه عطف دوران حکمرانی کالج‌ها تابستان ۲ سال پیش بود. درست زمانی که رنگ‌های شاد و متنوع تابستانی در پوششی از جنس نوبوک به دنیای این کفش‌ها راه پیدا کرد حالا از همان زمان تا امروز انتخاب کالج یعنی انتخاب دنیایی از رنگ، آن هم رنگ‌های شاد از قرمز و زرد گرفته تا حتی صورتی و آبی آسمانی. اصلا به همین دلیل است که ما هم  کالج را به عنوان  یک همراه خوب تابستانه به شما معرفی می‌کنیم! اما سؤال اینجاست که این کالج‌ها را کی و کجا بپوشیم. کالج‌های نوبوک رنگی بهترین انتخاب برای زمان‌هایی است که شما خیال دارید اسپرت بپوشید. این کالج‌ها با شلوار جین ترکیب خوبی می‌سازند. فقط می‌ماند کمی سلیقه در هماهنگی رنگ لباس و حتی کیف‌تان با کالجی که می‌پوشید! کالج‌های نوبوک رنگی را در رنج قیمت ۴۰ تا ۱۲۰ هزار تومان هم  می‌توانید پیدا کنید البته مشروط بر اینکه سراغ برندها نروید!

ریزه کاری های انتخاب کفش کالج مردانه

کفش کالج سگک دار

کالج کمی پیش از این تنها یک کفش کاربردی و راحت بود اما حالا به لطف خلاقیتی که طراحان کفش، در کارهای‌شان به خرج می‌دهند حتی در مهمانی‌های رسمی هم می‌توانید روی این کفش کلاسیک حساب کنید. اما یادتان باشد بر اساس قوانین  نانوشته خوش‌پوشی در مهمانی‌های رسمی باید سراغ کالج‌های ورنی، مدل‌هایی که ترکیبی از چرم و جیر هستند و بالاخره هماهنگ با رنگ و طرح لباس‌تان سراغ نمونه‌های پارچه‌ای طرح‌دار  بروید  تا در ظاهر رسمی شما خللی وارد نشود! اما به یاد داشته باشید علاوه بر دقتی که در انتخاب جنس کالج به خرج می‌دهید باید به طراحی آن هم دقت کنید. بهتر است برای مراسم رسمی انواع سگک‌دار کالج‌ها را انتخاب کنید، سگک‌های طلایی و نقره‌ای که روی کالج‌ها کار شده جلوه رسمی‌تری به  آنها می‌دهد.

 

پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب کالج امسال‌تان سراغ برندهای ایرانی مثل، خانه چرم، چرم مشهد، نوین چرم، چرم‌میش و… هم بروید. اولین امتیاز این برندها قیمت نسبتا  مناسب‌شان است.  قیمت کالج‌های چرم  ایرانی  به طور میانگین بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان متغیر است؛ برندهاي ایرانی‌ البته غیر از قیمت نسبتا مناسب‌شان ویژگی‌های دیگری هم دارند؛ اول اینکه چرم به کار رفته در آنها طی سال‌ها امتحانش را پس داده و در حد و اندازه‌هاي خودش قابل اعتماد است. ویژگی دیگر، دوخت آنهاست که اگر نه تمام و کمال اما تاحدودی می‌تواند با نمونه‌های خارجی رقابت کند. زیره ‌آنها هم اغلب از جنس «pvc» و در نتیجه سبک و راحت است. شاید تفاوت کلی برندهاي ایرانی‌ با نمونه‌های خارجی ظرافت کلی قالب کفش به خصوص در مورد دوخت و قسمت کفی آن باشد که البته  از آن هم می‌توان با کمی تا قسمتی   اغماض، چشم‌پوشی کرد. البته در مورد راحتی آنها هم نظرات متفاوتی وجود دارد. بنابراین توصیه ما به شما این است که خودتان امتحان‌شان کنید و بعد نتیجه بگیرید!

کفش کالج مردانه

پوشیدن کالج با همه سادگی و راحتی‌اش آدابی دارد. مهم‌ترین آن ‌هم این است که  هر کالجی را با هر جورابی نمی‌شود پوشید. بهتر است کالج‌های اسپرت را بدون جوراب بپوشید یا اگر هم جوراب پوشیدن را ترجیح می‌دهید سراغ جوراب‌های ساده و تک‌رنگ، دقیقا همرنگ با کالج‌تان بروید. البته خانم‌ها یک جایگزین مناسب‌تر برای جوراب‌های همرنگ هم دارند. جایگزین آنها «جوراب‌های کفی» است. این جوراب‌ها که مخصوص کفش‌های رویه‌باز طراحی شده‌ است، درست مثل یک جوراب نخی رو باز دور تادور پای شما (دقیقا همان قسمتی که درون کالج قرار می‌گیرد) را می‌پوشاند بنابراین با انتخاب آنها هم جوراب به پا دارید هم نه! اما نکته مهم اینجاست که در انتخاب رنگ جوراب کفی‌تان دقت کنید. اصلا جالب نیست که حاشیه‌های قرمز رنگ جوراب کفی شما هنگام راه‌رفتن از کالج مشکی‌تان بیرون بزند!

قیمت کالج‌های مردانه هم درست مثل کالج‌های زنانه بسته به جنس، برند آنها و اینکه تولید داخلی هستند یا خارجی متفاوت است. میانگین قیمت تولیدات داخلی ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان است البته این قیمت در مورد انواع چرمی تا ۱۸۰ هزار تومان هم می‌رسد اما خارجی‌ها درست مثل  کالج‌های زنانه،  در رنج قیمتی بین  ۲۰۰ تا  ۵۰۰ هزار تومان متغیرند؛ چرم و غیرچرم هم نمی‌شناسند!

کفش کالج مردانه جیر

کفش کالج جیر از شناخته شده‌ترین انواع کفش‌های جیر است و  اگر می‌خواهید از کفش کالج در استایل نیمه رسمی استفاده کنید باید لباس‌هایی مثل سوئیشرت و هودی را کنار بگذارید و به جای پیراهن رسمی از تی‌شرت استفاده کنید. برای استایل رسمی کفش کالج را با پیراهن رسمی و شلوار جین و کت بپوشید.

 

منبع : برترین ها 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by wp-copyrightpro.com